Napędy DC

Małe napędy DC produkcji ZD-MOTOR serii ZD to połączenie klasycznej konstrukcji silnika zasilanego prądem stałym z praktycznym zastosowaniem materiałoznawstwa. Zakres mocy od 6W do 300W.

Małe napędy DC produkowane przez ZD-MOTOR spełniają wymagania Dyrektywy Niskonapięciowej 2014/35/EU (Low Voltage Directive - LVD) i posiadają znak CE dopuszczający do obrotu na rynku Unii Europejskiej. Były certyfikowane również przez Polski Rejestr Statków (PRS) pod kątem zgodności z Dyrektywą Niskonapięciową.

Silniki serii ZD to klasyczna konstrukcja silnika szczotkowego o zasilaniu prądem stałym DC z mechanicznym komutatorem. Mechaniczny komutator służy do dostarczania bądź odbioru energii elektrycznej wirnika oraz zsynachronizowaniu z jego obrotem przełączanie uzwojen wirnika. Zasilanie do komutatora doprowadzane jest przy użyciu szczotek. Pomimo zużywających się szczotek, które zmuszają użytkownika do okresowej konserwacji tych silników, są one niedrogim i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Niewątpiwą zaletą silników ZD jest ich proste sterowanie w porównaniu do silników bezszczotkowych (BLDC) oraz wyższa odporność na zakłócenia i trudne warunki środowiskowe.

Przedsiębiorstwo ZD-MOTOR produkuje również przekładnie walcowe, walcowo-stożkowe i planetarne o małych gabarytach, które mogą być sprzęgnięte bezpośrednio z silnikami serii ZD.

Kompaktowy napęd - konstrukcja silnika została tak zaprojektowana by uzyskać jak najmniejszy jego gabaryt zachowując wysokie parametry techniczne.
Funkcjonalny - szeroki zakres mocy oraz możliwość połączenia bezpośredniego z trzema konstrukcjami przekładni sprawiają, że napędy DC ZD-MOTOR znajdują zastosowanie w wielu maszynach i aplikacjach.
Trwałość - zastosowane materiały oraz wysoka żywotność szczotek (>2000h) sprawiają, że silniki ZD-MOTOR serii ZD pracują długo i bezawaryjnie.

loading...
Oznaczenie kodowe

Specyfika techniczna

 

Motoreduktor walcowy z silnikiem o mocy 10W
1 / 3