Napędy AC

Małe napędy AC produkowane przez ZD-MOTOR dostępne są w kilku wersjach, które różnią się między sobą nie tylko parametrami technicznymi ale również funkcjonalnością. Zakres mocy od 6W do 200W. 

Małe napędy AC produkowane przez ZD-MOTOR spełniają wymagania Dyrektywy Niskonapięciowej 2014/35/EU (Low Voltage Directive - LVD) i posiadają znak CE dopuszczający do obrotu na rynku Unii Europejskiej

Najpopularniejszą wersją są silniki asynchroniczne serii IK przystosowane głównie do pracy w jednym kierunku wirowania. Dostępne są w dwóch wersjach - silniki jednofazowe z kondensatorem rozruchu i pracy oraz o zasilaniu trójfazowym. Szeroki zakres mocy sprawia, że silniki te sprawdzają się w maszynach i aplikacjach o ograniczonej przestrzeni montażowej dla napędu.

Do pracy dwukierunkowej dostępne są silniki serii RK. Konstrukcja tego silnika została wyposażona w zintegrowany hamulec cierny, który odpowiedzialny jest za zatrzymanie wirującego wirnika silnika przed zmianą kierunku obrotu. Ponadto charakteryzują się wysokim momentem startowym i standardowo przystosowane są do pracy w cyklu S2-30min. ciągłych operacji.

Trzecią wersją napędów AC produkcji ZD-MOTOR są silniki momentowe serii TK. Ta konstrukcja silników przeznaczona jest do maszyn i aplikacji w których wymagane jest utrzymanie stałej prędkości i stałej siły (momentu obrotowego). Szczególnie użyteczne jest to w maszynach nawijających, uzwajających oraz w aplikacjach w których ważne jest utrzymywanie stałego naciągu materiału podawanego.       

Przedsiębiorstwo ZD-MOTOR produkuje również przekładnie walcowe, walcowo-stożkowe i planetarne o małych gabarytach, które mogą być sprzęgnięte bezpośrednio z silnikami serii IK, RK oraz TK.

Kompaktowy napęd - konstrukcja silnika została tak zaprojektowana by uzyskać jak najmniejszy jego gabaryt zachowując wysokie parametry techniczne.
Funkcjonalny - trzy wersje konstrukcyjne, szeroki zakres mocy oraz możliwość połączenia bezpośredniego z trzema konstrukcjami przekładni sprawiają, że napędy AC ZD-MOTOR znajdują zastosowanie w wielu maszynach i aplikacjach.
Niezawodny - zastosowane zabezpieczenia termicznego uzwojenia, sprawdzona konstrukcja stojanu i wirnika oraz łożyska odznaczające się żywotnością sprawiają, że silniki ZD-MOTOR pracują bezawaryjnie.

loading...
Oznaczenie kodowe

Specyfika techniczna

Katalog napędów

 

 

Motoreduktor walcowy z silnikiem o mocy 6W
1 / 3