Elektrobębny

Elektrobębny produkcji ZD-MOTOR dostępne są w dwóch seriach: DM i BL. Elektrobębny serii DM o zasilaniu AC dostępne są w zakresie mocy od 35W do 2200W, natomiast serii BL o zasilaniu DC dostępne są w zakresie mocy od 40W do 120W.

Elektrobębny produkcji ZD-MOTOR spełniają wymagania Dyrektywy Niskonapięciowej 2014/35/EU (Low Voltage Directive - LVD) i posiadają znak CE dopuszczający do obrotu na rynku Unii Europejskiej.

Elektrobęben ZD-MOTOR jest układem napędowym, którego wszystkie kluczowe elementy, takie jak silnik elektryczny, przekładnia planetarna oraz łożyska są zamknięte w szczelnej obudowie rurowej. Taka konstrukcja napędu została zaprojektowana głównie z myślą o zastowaniu go jako napęd przenośników taśmowych. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. W technice napędowej definiuje się elektrobęben jako bęben napędowy z własnym napędem wewnętrznym i obracającym się płaszczem napędowym zewnętrznym wokół własnej osi. Taka konstrukcja pozwala na pracę jako samodzielna rolka napędowa, szczota walcowa lub walec uzębiony. Dlatego elektrobębny są stosowane wszędzie tam, gdzie ograniczona jest przestrzeń do zabudowy napędu ale przede wszystkim wszędzie tam, gdzie można wykorzystać jego specjalną konstrukcję. Nie potrzeba dodatkowych elementów jak łańcuchy, pasy, sprzęgła, łożyska, podpory i specjalne prowadnice.

Kompaktowy napęd - w szczelnej, rurowej obudowie znajduje się kompletny układ napędowy w skład którego wchodzi silnik o zasilaniu AC lub DC, wysokosprawna przekładnia planetarna oraz łożyska.
Bezproblemowe użytkowanie - elektrobębny ZD-MOTOR są wypełnione smarem do chłodzenia i smarowania silników oraz przekładni, a wnętrze urządzenia jest chronione przed zanieczyszczeniami, pyłem i wilgocią.
Trwałość - wszystkie koła zębate przekładni są wykonane z utwardzonej stali wysokostopowej a łożyska kulowe jak i igiełkowe są dobrane do ciasnego pasowania. Nie ma konieczności stosowania pierścieni ślizgowych lub szczotek ponieważ prąd konieczny do zasilania elektrobębna, podłączany jest bezpośrednio do stojana w klasie izolacji F (możliwośc pracy z przemiennikami częstotliwości.